1% felajánlás "Együtt minden sikerül" Adószámunk: 18311927-1-02

Pécsi Életmód Egyesület Alapszabálya

A Pécsi Életmód Egyesület alakuló közgyűlése az egyesülési jogról szóló 1989. évi II. törvény, illetőleg a Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló 1959. évi IV. törvény 61. és következő §-ai alapján, a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény rendelkezéseire is figyelemmel a mai napon az egyesület Alapszabályát az alábbi tartalommal fogadta el:

{jcomments off}1. § Az Egyesület neve, székhelye és jogállása

 

(1) Az Egyesület neve: Pécsi Életmód Egyesület

(2) Az Egyesület székhelye: 7626 Pécs, Felsőbalokány u. 18

(3) Az Egyesület működési területe kiterjed a Magyar Köztársaság egész területére, kiadásait tagdíjakból, valamint természetes – és jogi személyek adományaiból fedezi.

(4) Az Egyesület jogi személy, közhasznú szervezet. 
 

2. § Az Egyesület célja és közhasznú tevékenysége

(1) Az Egyesület céljai:

Az Egyesület célul tűzte ki a primer, secunder, tercier prevenciós tevékenységek végzését, az egészségnevelést, egészségfejlesztést, szemléletformálást, az egészségtudatos magatartás kialakításának segítését, támogatását minden korosztályban, valamint az ehhez szükséges segítségnyújtást, támogatást, a hiteles információk átadását. 

Az Egyesület célja szakembereknek, valamint a várandósok, szülők, gyermekeket nevelők, munkanélküli, hátrányos helyzetű fiatalok, szülők, nagyszülők számára programok, képzések, csoportos foglalkozások, konferenciák, szervezése, lebonyolítása, valamint hiteles információk átadása.

Az Egyesület céljait a következő formákban valósítja meg:

  • Képzések: bébiszitter, masszázs
  • Csoportos foglakozások: babamasszázs, baba-mama klubok, szülőcsoportok, generációk találkozása
  • Tanfolyamok: szülésre felkészítés, csecsemőgondozási, babamasszázs, baba elsősegélynyújtás, számítógépes, nyelvi
  • Közvetítés: pótnagyi szolgálat, gyermekfelügyelet, s egyéb szülőknek esetleg szükségessé váló szolgáltatások közvetítése
  • Kiadványok, szóróanyagok készítése, terjesztése
  • Tanácsadás: személyes, telefonos, internes
  • Lakossági egészségnapok szervezése, lebonyolítása (szűrővizsgálatokkal, tanácsadással)
  • Információs adatbázis létrehozása: internet, könyv, DVD, CD
  • Kölcsönzési lehetőség biztosítása: könyv, folyóirat, babamérleg
  • Karitatív tevékenység: hátrányos helyzetűek, elesettek segítése az egyesület lehetőségeinek keretében

Az Egyesület által kínált lehetőségek, programok magas szakmai színvonalát mindenkor az Egyesület jól képzett, gyakorlott szakértő tagjai biztosítják, akik a társadalom minél szélesebb rétegét átölelve tudnak hatékonyan segítséget nyújtani, szemléletet formálni.

Az Egyesület céljai megvalósítása érdekében gondoskodik az eredményes működéshez szükséges személyi, anyagi és tárgyi feltételek biztosításáról, együttműködik más szervezetekkel, egyesületekkel a kölcsönös és közös érdek tiszteletben tartásával.

Az Egyesület munkájában kiemelt szerepet kap a környezetvédelem. 

Az Egyesület segítő tevékenységét természetbeni szolgáltatásokkal és az adományok eljuttatásával végzi. 

(2) Az Egyesület a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény 26. § c.) pontjában megjelölt közhasznú tevékenységek közül az alábbi közhasznú tevékenységeket végzi: 

  • egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység (1. pont)
  • szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása (2. pont)
  • tudományos tevékenység, kutatás (3. pont)
  • nevelés  és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés (4. pont)
  • kulturális tevékenység (5. pont)
  • környezetvédelem (9. pont)
  • gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet (10 pont)
  • hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése (11. pont)
  • emberi és  állampolgári jogok védelme (12. pont)
  • munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése és a kapcsolódó szolgáltatások (18 pont)

(3) Az Egyesület a demokratikus működéselvén szervezi tagjai tevékenységét az Egyesület céljai megvalósulása érdekében, különösen a családsegítés, az öregek, betegek megsegítése területén. Programterületeink: gazdasági és társadalmi fejlődés, egészségügy, kultúra és oktatás, környezetvédelem, emberi jogok és a nők egyenjogúsága, nemzetközi megértés és jóakarat.

A TEÁOR 2008 szerinti besorolása: 94.99 máshová nem sorolt egyéb közösségi, társadalmi tevékenység végzése.

(4) Az Egyesület céljait közhasznú tevékenységként, e tevékenység kielégítését nyereség- és vagyonszerzési cél nélkül, Közhasznú Egyesület formájában végzi. Az Egyesület céljának biztosítása érdekében együttműködési szerződést köthet a hasonló tevékenységet ellátó szervezetekkel és személyekkel.

(4) Az Egyesület évente dönt a céljai között felsorolt feladatok végrehajtásához felhasználható pénzeszközök mértékéről, felosztásuk módjáról.

5) Az Egyesület működésének, szolgáltatásainak nyilvánosságát szórólapokon, az Egyesület internetes honlapján, hírlevélen keresztül és egyéb sajtótermékekben való közzététel útján biztosítja. Az Egyesület az éves beszámolóját saját honlapján teszi közzé.

 (6) Az Egyesület politikai tevékenységet nem folytat, pártoktól semleges, azoktól támogatást nem fogad el, pártoknak anyagi támogatást nem nyújt. Az Egyesület nem állít, és nem támogat országgyűlési és helyi önkormányzati képviselőjelöltet a választásokon, és azt a jövőre nézve is kizárja. Az Egyesület befektetési tevékenységet nem végez.

(7) Az Egyesület, mint közhasznú szervezet nem zárja ki, hogy tagjain kívül más is részesülhessen a közhasznú szolgáltatásaiból. Az Egyesület közhasznú szolgáltatásaiból bárki részesülhet az Egyesület internetes honlapján, vagy egyéb hirdetésben, szóróanyagban, stb. megjelölt módon.

(8) Vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak megvalósítása érdekében, azokat nem veszélyeztetve végez, gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt a létesítő okiratában meghatározott tevékenységére fordítja.

(9) Az Egyesület, mint közhasznú szervezet működése nyilvános, szolgáltatásait bárki megkötés nélkül igénybe veheti.

 

3. § Az egyesület tagjai és a tagsági viszony

 

(1) Az Egyesületnek tagja lehet minden olyan természetes és jogi személy, aki/amely az alapszabályt magára nézve kötelezőnek ismeri el, tagfelvételi kérelmét az Elnökség jóváhagyja, és vállalja a tagdíj megfizetését. A felvételt kérőnek kérelmében nyilatkozatot kell tennie arra vonatkozóan, hogy az Egyesület létesítő okiratát ismeri és az Egyesület Alapszabályát, céljait, szellemiségét, értékrendjét és kialakult szokásait magára nézve kötelezőnek fogadja el.

(2) A tag felvételével kapcsolatos döntés meghozatala az Elnökség hatáskörébe tartozik. A tag felvételének kérdésében az Elnökség a tag kérelme alapján, egyszerű szótöbbségi határozattal dönt. A tagsági jogviszony a tagfelvételi kérelem Elnökség által történő elfogadásával jön létre. A belépés napját az Elnökség határozza meg.

(3) Az Egyesület Elnöksége az Egyesületi tagokról köteles naprakész nyilvántartást vezetni.

(4) Az Egyesületi tagság megszűnik:

  • a természetes személy tag halálával, illetőleg a nem természetes személy tag jogutód nélküli megszűnésével,
  • a kilépés írásbeli bejelentésével,
  • kizárással,
  • ha az Egyesület megszűnik

(5) Kilépési szándékát a tag köteles bejelenteni az Elnökséghez. A kilépés az Elnökség részére történt bejelentéssel egyező időpontban hatályos.

(6) A Közgyűlés minősített többségi határozattal, a jelenlévő, szavazati joggal rendelkező tagok legalább háromnegyedes szavazat-többségével az Egyesületből kizárhatja azt a tagot, aki valamely, az Egyesületi tagságból eredő kötelezettségét ismételten vagy súlyosan megszegi, így különösen: ha a három hónapnál régebben lejárt esedékességű tagdíjat írásbeli felszólításra sem fizette be, illetőleg ha az Egyesület céljával, szellemiségével vagy az Alapszabállyal össze nem egyeztethető magatartást tanúsít. A kizárásról szóló határozat csak azt követően hozható meg, hogy a határozattal érintett személyt meghallgatták, részére lehetőséget biztosítottak védekezésének előterjesztésére és az enyhítő vagy mentő körülmények ismertetésére.

4. § A tagok jogai és kötelezettségei

(1) A tagok jogosultak és kötelesek az Egyesület munkájában részt venni, igénybe vehetik az Egyesület szolgáltatásait, igényelhetik az Egyesület közreműködését érdekeik védelmében.

(2) Az Egyesület minden tagját egy-egy szavazat illeti meg.

(3) A tagok azonos jogokat élveznek, választhatnak, és bármely tisztségre megválaszthatók, az Egyesület könyveibe betekinthetnek, felvilágosítást kérhetnek.

(4) A tag javaslatot tehet az Egyesületet érintő bármely kérdésben.

(5) A kisebbség jogos érdekeit sértő vagy az Egyesület szerveinek törvénysértő  határozata ellen a tag- a tudomására jutástól számított 30 napon belül- keresettel fordulhat a bírósághoz.

(6) Az Egyesület tagja köteles az Egyesület Alapszabályát és belső szabályzatait valamint az Egyesület szervei által hozott határozatokat megtartani, az Egyesület célját és szellemiségét, értékrendjét tiszteletben tartani.

(7) Az Egyesület tagja köteles az Egyesület Közgyűlésének a tagokra nézve kötelező határozatok szerint eljárni, valamint a Közgyűlés által évente meghatározott mértékű tagdíjat határidőben megfizetni.

5. § Pártoló tagság

(1) Az Egyesület pártoló tagja lehet az a természetes személy, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdálkodó szervezet, aki a jelen Alapszabályban foglalt Egyesületi célokat elfogadja és pártoló tagfelvételi kérelmét, a tagdíjat befizeti és eljuttatja az Egyesület Elnökségének. A felvételt kérőnek kérelmében nyilatkozatot kell tennie arra vonatkozóan, hogy az Egyesület céljait, szellemiségét, értékrendjét támogatni kívánja.

(2) A pártoló tagdíj egy évre 6000, azaz hatezer forint.

(2) A tagsági jogviszony a pártoló tagi díj befizetésével jön létre. A pártoló tagság a tagdíj megfizetése napja után egy évig érvényes. A pártoló tagság megszűnése előtti hónapban az Elnökség új pártoló tagi belépő nyilatkozatot küld a pártoló tagnak.

(3) Az Egyesület Elnöksége köteles az Egyesületi pártoló tagokról naprakész nyilvántartást vezetni.

(4) Az Egyesületi pártolótagság megszűnik:

  • a természetes személy tag halálával, illetőleg a nem természetes személy tag jogutód nélküli megszűnésével,
  • a kilépés írásbeli bejelentésével,
  • ha az Egyesület megszűnik
  • a pártoló tagdíj be nem fizetésével.

(5) Kilépési szándékát a pártoló tag nem köteles bejelenteni az Elnökséghez, a pártoló tagság a tagdíj meg nem fizetésével érvénybe lép.

(6) Az Egyesület pártoló tagjainak ugyanolyan jogai vannak, mint a nem egyesületi tagoknak: jogosult részt venni az Egyesület rendezvényein, amelyen szavazati joggal nem rendelkezik.

Adó 1%

Kérlek támogass minket adód 1%-val!

adószámunk:

18311927-1-02

Keresés az eletmodpecs.hu-n